DATA / FORM – VERİ / FORMU

DATA / FORM – VERİ / FORMU

Veri formu, yatay olarak kaydırma yapmadan bir aralık veya listede tam bir satır bilgi girme veya görüntülemesini sağlayan kullanışlı bir araç olmasına rağmen pek çok uygulayıcı tarafından bu konu ya bilinmemekte veya bilinse bile her nedense uygulanmamaktadır.

Örneğin bu uygulamanın VERİLER sayfasında olduğu gibi, hepsi aynı anda ekrana sığmayacak kadar çok sütundan oluşan geniş bir aralıkla çalışırken, veri girişinde veri formu kullanmak sütunlara yazmaktan daha kolaydır.

Bir veri tablosunda otomatik olarak yerleşik bir veri formunda yeni satırlar girilebilir, gezinerek satırlar bulunabilir veya hücre içeriğine bağlı olarak satırlar  güncelleştirilebilir ve satır silinebilir.

Veri formu, tek bir iletişim kutusunda sütun başlıklarının tümünü etiket olarak görüntüler. En çok 32 sütun kullanılabilir.

Hücrede formül varsa, yeni satır eklendiğinde formüllü hücrelerde formülü kopyalar. Formül sonucu veri formunda görüntülenir, ancak veri formunu kullanarak formülü değiştirmek mümkün değildir.

form1

form2

form3

form4

form5

 

Dosya:

DATA FORM-VERİ FORMU

 

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>