DATA-TABLE(VERİ-TABLO) UYGULAMALARI

DATA-TABLE(VERİ-TABLO) UYGULAMALARI

Veri tabloları (DATA>TABLE – VERİ>TABLO)

Veri tabloları, benzetim çözümleme (benzetim çözümlemesi: Hücrelerdeki değerleri, yapılan değişikliklerin çalışma sayfası üzerindeki formüllerin sonuçlarını ne şekilde etkilediğini görmek için değiştirme işlemi. Örneğin, ödemelerin miktarını belirlemek için bir amortisman tablosunda kullanılan faiz oranını değiştirme.) araçları da denilen bir komut takımının bir parçasıdır. Veri tablosu, formüllerinizde (formül: Hücrede, bir araya geldiklerinde yeni bir değer üreten bir dizi değer, hücre başvurusu, ad, fonksiyon veya işleç. Bir formül her zaman eşittir işaretiyle (=) başlar.) belirli değerleri değiştirmenin formül sonuçlarını nasıl etkilediğini gösteren bir hücreler aralığıdır. Veri tabloları, bir işlemde birden fazla sürüm hesaplamak için bir kısayol ve çalışma sayfanızdaki değişik çeşitlemelerin tümünün sonuçlarını birlikte görüntülemek ve karşılaştırmak için bir yöntem sağlar.

Kısaca, tek değişkene veya en fazla iki değişkene bağlı fonksiyon değerlerinden oluşacak tabloların üretilmesi sağlanmaktadır.

Örnek Dosya:

DATA-TABLE(VERİ-TABLO) UYGULAMALARI

 

 

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>