EXCEL İLE ÖZETLE OSMANLI TARİHİ

EXCEL İLE ÖZETLE OSMANLI TARİHİ

osman

Bu dosyada;

– BİLGİ1 sayfasında, padişah adı seçildiğinde, bu sayfada, adı geçen padişahın resmi, devri, kaçıncı padişah olduğu, önceki padişahın kim olduğu, sonraki padişahın kim olduğu, babasının adı, annesinin adı, doğum tarihi, ölüm tarihi, yaşı, kaç yaşında padişah olduğu, saltanatının kaç yıl sürdüğü, oğlunun padişah olup olmadığı, valide sultanın kim olduğu, kaç eşinin olduğu ve eşlerinin kimler olduğu, erkek ve kız çocuklarının kaç kişi oldukları ve adları, dönemindeki sadrazamların kim olduklarını görmek mümkün bulunmaktadır.

– BİLGİ1 sayfasında, padişah adı seçildikten sonra BİLGİ2 sayfasında; adı seçilen padişahın dönemindeki iç ve dış gelişmeleri görülecektir.

– İSTATİSTİK sayfasında, YAŞ, ERK, EŞ ve  ÇOCUK seçeneklerinden birisi seçildiğinde bunlara ilişkin tüm padişahların sayısal bilgileri tablo halinde görünecektir.

Bilgi ve resimler Vikipedi, özgür ansiklopedi’den derlenmiştir.

Dosya:

EXCELDEOSMANLI

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>