GET EXTERNAL DATA – DIŞ VERİ AL


GET EXTERNAL DATA – DIŞ VERİ AL

Verilerimiz Excel’in muhtelif sayfalarında veya muhtelif Excel kitaplarında olabilir.

Ancak, biz bu verileri birleştirip, özet elde etmek istiyorsak ve makro kullanmak istemiyorsak Excel’in Dış veri alma ile Pivot Table – Özet tablo araçlarından yararlanabiliriz.

Makro kullanılmadan, bu dosyada (verialma.xlsx), veritabanı.xlsx dosyasının sayfalarında bulunan veriler birleştirilerek (combine) tek bir tablo şeklinde veya Pivot Table  – Özet Tablo ile veri alınması gösterilmiştir.

Excel 2003 ve Excel 2013 sürümleri arasında menü itibariyle az bir fark bulunmaktadır.

Her iki yöntem Microsoft Query ile oluşan tabloların SQL (İngilizce “Structured Query Language”, Türkçe: Yapılandırılmış Sorgu Dili) ile yazılan komutlarla bu bilgilerin bir Table – Tablo ve bir Pivot Table – Özet Tablo birleştirilmesi sağlanır.

 

Dosya:

disveri

You may also like...

2 Responses

 1. umut diyor ki:

  degerli hocam

  ben forex işlemleri yapyorum..metatrader4 üzerinden real time veri almak istiyorum..bu konuda bana yardımcı olabilirmisniz..

  tşkler ..iyi çalışmalar

 2. Murat Akay diyor ki:

  Merhaba

  Örnek hazırlamış olduğum Ornek.xls dosyasına içeriği doldurulmuş VERİ GİRİŞİ.xls dosyasındaki belli başlı bilgileri export etmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Makro yada VBA kodlaması ile örnek dosyadaki formata göre nasıl çevirebilirim.

  https://drive.google.com/file/d/0B_H…paVHFGaWs/view
  https://drive.google.com/file/d/0B_H…ew?usp=sharing

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>