How to calculate an average duration of time client stayed with us

Question

How to calculate an average duration of time client stayed with us

Hi there, I have a list of clients and want to know the average time they stay with us. I have a column (H) which calculates the years and months each client was with us:
=IF(ISBLANK(G38),DATEDIF(F38,TODAY(),”Y”)&” years and
“&DATEDIF(F38,TODAY(),”YM”)&” months”,DATEDIF(F38,G38,”Y”)&”
years and “&DATEDIF(F38,G38,”YM”)&” months”)

this gives me each clients years and months but it would be good to get an overall average so I can say how long on average a client stays.

Thanks

Rachel Catalogues

London, England

 

Answer:

I am giving here theree formulas for solution.

I. =IF(ISBLANK(AVERAGE(G1:G34));DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);TODAY();”Y”)&” years and “&DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);TODAY();”YM”)&” months”;DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);AVERAGE(G1:G34);”Y”)&” years and “&DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);AVERAGE(G1:G34);”YM”)&” months”)

II. =DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);AVERAGE(G1:G34);”y”)&” years”&” “&DATEDIF(AVERAGE(F1:F34);AVERAGE(G1:G34);”ym”)&” months”

III. =DATEDIF(0;INDEX(AVERAGE(G1:G34-F1:F34););”y”)&” years”&” and “&DATEDIF(0;INDEX(AVERAGE(G1:G34-F1:F34););”ym”)&” months”

The file attached with those formulas.

data-example

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

You may also like...

Bir cevap yazın