Sayfaları Karşılaştıran Eklenti

Sayfaları Karşılaştıran Eklenti

Bazı dosyalar var ki; lazım olduğunda bulamayız. Bu eklenti dosyası da bunlardan birisi.

Bu eklenti yüklendiğinde, Tools’a – Araçlar’a “Compare WorkSheets” diye bir seçenek ekler.

Bunu çalıştırdığımızda karşımıza bir form gelir. Bu form istediğimiz sayfaları karşılaştırma olanağı sağlar.

Not:Yabancı bir siteden almıştım.

AÇIKLAMA:

Makroları devre dışı bırakmayın. Makroları etkinleştirin.

Bu dosya bir eklenti dosyasıdır. Açtığınızda boş bir ekran gelir. Siz bunu çalıştırdıktan sonra sayfalarını karşılaştıracağınız dosyanızı açın.

Bu eklenti yüklendiğinde, Tools’a – Araçlar’a “Compare WorkSheets” diye bir seçenek ekler.

Bunu çalıştırdığımızda karşımıza bir form gelir. Bu form istediğimiz sayfaları karşılaştırma olanağı sağlar.

Dosya eklenti olarak bilgisayara nasıl kaydedileck?

1. Bu dosyayı Eklentiler (Add-Ins) klasörüne çıkarın.

2. Excel’de Araçlar/Eklentiler/Gözat ile çıkarılaan bu dosyayı bulun. Tamam Deyin.

3. Eklentiler/Kullanılabilir Eklentiler diyalog kutusunda bu eklenen dosyanın kutusunu işaretleyrek tamam deyin.

Add-Ins klasörü nasıl bulunacak?

Excel’de Araçlar/Eklentiler/Gözat’ın Bak’ında yer alan aşağıya ok işaretine bastığınızda Add-Inn klasörünün nerede olduğunu görürsünüz. Ancak Default olara bu klasör ve dosyaları gizli olduğu için Gezgin’de görülmezler. Onun için Bilgisayarım/C’ye girin.

Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm’den/Gizli Dosya ve Klasörleri göster kutusunu işaretleyin. İşiniz bittiğinde aynı yolu izleyerek Gizli Dosya ve Klasörleri gösterme kutusunu işaretleyin.

 

Dosya:

Compare

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

You may also like...

Bir cevap yazın