STOCKHISTORY işlevi (Excel 365)

STOCKHISTORY işlevi (Excel 365)

(Microsoft 365 Aile, Microsoft 365 İş Standardı veya Microsoft 365 İş Ekstra aboneliği gerektirir.)

(Şimdilik bizim Borsadan veri alınamıyor. İleride olur herhalde…)

STOCKHISTORY işlevi, bir finansal araç hakkındaki geçmiş verileri alır ve onu bir formülün nihai sonucuysa dökülecek olan bir dizi olarak yükler. Bu, ENTER tuşuna bastığınızda Excel’in uygun boyutlu dizi aralığını dinamik olarak oluşturur.

Sözdizimi:

STOCKHISTORY(stock, start_date, [end_date], [interval], [headers], [property0], [property1], [property2], [property3], [property4], [property5])

STOCKHISTORY işlevinin söz diziminde aşağıdaki bağımsız değişkenler bulunur:

stock – Finansal aracın adı.İşlev, bu değere karşılık gelen finansal araç hakkında geçmiş fiyat verilerini döndürür. Çift tırnak içinde bir borsa sembolü (örneğin, “MSFT”) veya finansal araç veri türünü içeren bir hücreye referans girin. Bu, cihaz için varsayılan değiş tokuştan veri çekecektir. 4 karakterli bir ISO pazar tanımlayıcı kodu (MIC), ardından iki nokta üst üste ve ardından borsa simgesi (örneğin, “XNAS:MSFT”) girerek de belirli bir borsaya başvurulabilir.

start_date – Başlangıç ​​tarihi Verilerin alındığı en erken tarih. Aralık 0 (günlük) değilse, ilk veri noktasının sağlanan başlangıç_tarihinden daha erken olabileceğini unutmamak gerekir- istenen dönemin ilk tarihi olacaktır.

end_date – bitiş tarihi İsteğe bağlı. Verilerin alınacağı en son tarih. Varsayılan başlangıç_tarihidir.

interval – Aralık İsteğe bağlı. Her veri değerinin temsil ettiği aralığı şu şekilde belirtir: 0 = günlük, 1 = haftalık, 2 = aylık. Varsayılan 0’dır.

headers – başlıklar İsteğe bağlı. Başlıkların aşağıdaki gibi görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirtir: 0 = başlık yok, 1 = başlıkları göster, 2 = alet tanımlayıcısını ve başlıklarını göster. Varsayılan 1’dir (yani, başlıkları göster). Dahil edildiğinde, başlıklar, işlevden döndürülen dizinin parçası olan metin satırlarıdır.

property0 – property5 İsteğe bağlı. Her hisse senedi için alınan sütunlar aşağıdaki gibidir:

0 = Tarih, 1 = Kapat, 2 = Açık, 3 = Yüksek, 4 = Düşük ve 5 = Hacim.

Bunlardan herhangi biri mevcutsa, verilen sırayla yalnızca belirtilen sütunlar döndürülür. Varsayılan 0,1’dir (yani, Tarih ve Kapanış).

Kaynak: Microsoft

Dosya:

Stockhistoryişlevi

 

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

You may also like...