TABLE – TABLO

TABLO

Bir grup ilgili veriyi yönetmeyi ve analiz etmeyi kolaylaştırmak için, belirli bir Excel tablosuna dönüştürebiliriz (daha önce bir Excel listesi olarak bilinirdi). Tablo genellikle tablo olarak biçimlendirilmiş bir dizi çalışma sayfası satırı ve sütununda ilgili verileri içerir. Tablo özelliklerini kullanarak, tablo satırlarındaki ve sütunlarındaki verileri, çalışma sayfasındaki diğer satır ve sütunlardaki verilerden bağımsız olarak yönetebiliriz.

Tablonun içindeki verileri kullanarak sütunlara filtre uygulayabilir, toplamlar için satır ekleyebilir, hatta bir Özet Tablo raporu oluşturabiliriz.

Bir çalışma sayfasında birden çok liste kullanabilir. Paylaşılan bir çalışma kitabında liste oluşturulamaz. Liste oluşturmak isteniyorsa, önce çalışma kitabını paylaşın kullanımından çıkarmak gerekir.

Tablo dinamik bir yapıya sahiptir. Tablodaki her sütunun üstbilgi satırında Otomatik Filtre özelliği varsayılan olarak etkin durumdadır. Otomatik Filtre, verilerimize hızlı bir şekilde filtre uygulamamızı ve bunları sıralamamızı sağlar.

Yıldız işareti içeren satır, satır ekleme satırı olarak adlandırılır. Bu satıra bilgi girildiğinde, veriler otomatik olarak listeye eklenir ve listenin kenarlığı genişletilir.

 

table

Dosya:

Table-Tablo

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>