Google gibi arama

Ana sayfa Forumlar Sorular Google gibi arama

Etiket: 

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    yamco
    Katılımcı

Merhaba,

Forma yeni katıldım. Desteğinizi rica ediyorum.

K harfini girdiğim zaman: Kurşun Kalemler, Kumaşa Yazabilen Boya Kalemleri,Kuru Pastel Boyalar gibi süzsün
    K kelimesine A eklersem KA oluyor bu sefer Kalem Takımları,Kağıt Ürünler,Karbon Kağıtları gibi süzsün

Bu işlemi her bir satır için tek tek yapmak istiyorum. 1. satırda KA yazdığımda Kalem Takımları,Kağıt Ürünler,Karbon Kağıtları süzsün
    2. satırda başka kelimeleri yazıp bu şekilde devam etmek istiyorum.

google’da arama yaparmış gibi düşünebilirsiniz. B sutunundaki seçenekler sabit. Ben A2 hücresine KA yazdığımda B sutunundaki kelimelerden KA içeren; Kalem Takımları,Kağıt Ürünler,Karbon Kağıtları süzsün ve süzülen “Kalem Takımları,Kağıt Ürünler,Karbon Kağıtları” seçeneklerinden aramak istediğim ” Kalem Takımları ” kelimesini seçip A2 hücresine yazılacak. B sutunundan ” Kalem Takımları ” kelimesi eksilmemiş olacak ki A sutunundaki herhangi bir satıra daha sonradan belki bir daha ” Kalem Takımları ” kelimesini yazacağım. Aynı google arama yaparmış gibi. İstediğim kelimeyi bulduktan sonra bir alt satırda B sutunundaki hiç bir seçenek eksilmeden A3-A4-A5… gibi hücreleri de uygun şekilde doldurmuş olacağım

İyi çalışmalar

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.