HAKKIMDA

hakkımda

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

7 Responses

 1. Gökhan ALGAN diyor ki:

  umarım kullanıcılara faydası olur demişsiniz
  allah sizden razı olsun idris hocam ben hergün sizin siteyi takip ediyorum hemde defalarca

 2. Metin Tosun diyor ki:

  Değerli Büyüğüm üstadım, İdris Ağabeyim. İyi ki varsın. Ellerine sağlık, Allah senden razı olsun.

 3. husocan005 diyor ki:

  İdris abi selamlar. Bir Toplamı Oluşturan Sayıları Bulma örneğini inceledim fakat kendi şablonuma uyarlayamadım. Tablomu seninle paylaşsam yardımcı olur musun acaba. Saygılar.

 4. MEHMET diyor ki:

  hocam iyi çalışmalar kolay gesin. ürkiye Haritası ve Mouse Over adlı dosyayı indirdim emeğinize sağlık daha iyisi olamazdı lakin en büyük problemim değerleri değiştiremedim. yardım edermisiniz lütfen örneğin acente sayılarını değiştireceğim. m.cetinkaya@ikitanitim.com adresinden dönüş bekliyorum.

 5. Ersin Tezemir diyor ki:

  İdris Hocam Merhaba, Aşağıdaki formulü yazdığımda virgülden sonraki tek haneli 9 dan büyük sayılarda ilgili rakamın önüne otomatik sıfır getiriyor. Bunun daha prtik bir yolu varmı?
  =BİRLEŞTİR(F53;”,”;”0″;H52;) yazınca hedef ücrede 1 saat 5 dakika varsa eğer 1,05 getiriyor ama 1 saat 50 dakika varsa 1,050 getiriyor. Bu 50 önündeki sıfırı getirmeden nasıl uyarlarız.

Bir Cevap Yazın