Personel Devam Takibi

Personel Devam Takibi

Kurumlarda personel girişleri; kart basma, çipli kart, parmak izi vs. yöntemlerle kayıt altına alınmaktadır.

Bu dosyada, herhangi bir yöntemle bir şekilde elde edilen ID Kart NO ile giriş zamanının tepit edilmesi ve bunun sonucunda raporlanması basit bir şekilde gösterilmiştir.

Bu dosyanın Giriş-RAPOR sayfasının A3 hücresine bir şekilde alınan ID Kart NO’nun hücreye alınması ile birlikte B3 hücresinde kayıt zamanı saniyesine kadar otomatik olarak yazılır.

Burada A3 hücresine veri doğrulama ile açılır liste oluşturulmuş ve giriş açılır listeden seçilerek veya manuel olarak gerçekleştirildiği varsayılmıştır. Böylece ID Kart NO’nun girilmesi birlikte yan hücrede giriş zamanı yazılmaktadır.

Sayfanın KAYIT düğmesine basıldığında ise kayıt ve raporlama otomatik olarak sağlanmaktadır. KAYITLARI SİL düğmesi girilen tüm kayıtları siler. Girişi ertesi güne hazırlar. Ancak Tablonun yıllık olarak hazırlanması istenildiğinde küçük bir değişiklik yapılması gerekir.

Dosya:

Personel devam

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

You may also like...

Bir cevap yazın