Sayı Doğrusu Üzerinde Bazı Değerleri Gösterme

Sayı Doğrusu Üzerinde Bazı Değerleri Gösterme

 

SORU

Uzun sürelerdir çözemediğim bir sorum olacak. Aslında sizin için çok kolay bir şey olabilir fakat ben bir türlü çözüme ulaşamadım.

Soru şu:
Sayı dogrusu üzerinde 4 değer var.
Soldan sağa;
En alt, sizin için önerilen alt sınır, sizin için önerilen üst sınır, En üst

şeklin üzerinde görülen yıldız sağ taraftaki aldığı sayı değerine göre konum alması gerekiyor. fakat bu üstte belirttiğim 4 sayı da değişebiliyor.

Yıldız’ı sayılara göre yerleştirmenin bir yolunu arıyorum. Aynı zamanda sizin alımınız olan yazıyı da o yıldızın tam altına konumlandırmam gerekiyor.

Yardım edebilecek, fikri olan biri var mı?

 

Grafik ve Koşullu Biçimlendirme temelinde ekte iki çözüm verilmiştir.

 

Dosyalar:

 

vitamin1

vitamin2

vitamin3

admin

Kamuda, yurt içi ve yurt dışı görevlerde 37 yıl çalışmamın ardından 2013 yılında emekli oldum. 1989 yılında hem bilgisayarla ve hem de Lotus123 tanıştım. İşlerimi yapmada pek çok programdan yararlandım. En son Microsoft Office ile devam ettim. Çalışma hayatımda, Microsft Office bana çok yardımcı Olmuştur. Özellikle Excel ile ve Acces ile veri tabanlarımın tutulmasından analizlerine kadar, Word ile yazışmalarımın yapılmasında, sunumlarım için ise Power Point etkin araçlar olmuştur. Excel, bana çalışmalarımda etkin, doğru ve hızlı sonuçlar elde etmemi sağlamıştır. Çalışma hayatımda bu durum, Bilgi İşlem Bölümünün bana sağlayamayacağı kadar kolaylıklar ve en önemlisi bana hazır olarak gelen programları test etme ve kullanabilirliklerinin ortaya çıkarılmasında oldukça yararları olmuştur. Yılların bana verdiği bu deneyimlerle ve değişik alanlarda üyesi olduğum sitelerden gelen sorulara verdiğim yanıtlarla oluşturduğum çalışmalarımı paylaşmaya çalışıyorum. Bu konuda hep fikrim sorulmuştur. Nasıl bir yol izlenmesini önerirsiniz gibi. Önerim şu; İşinizi iyi, doğru ve hızlı yapmak mı istiyorsunuz? O zaman bu tür ofis programlarını iyi kullanmaya bakınız. Kimse sizden programcı olmayı beklemiyor. Programcılar da kafanızdaki problemi ve işinizi tam olarak bilemeyeceklerinden size üretilen programlar; arzu ettiğiniz biçimde olmayabilirler. Yine programcılar programlarını yapsınlar. Ancak, programda bir hata veya arıza olduğunda hazırlıklı değilseniz., yarı yolda kalırsınız. O zaman ne yapacaksınız? Programcıları mı arayacaksınız.? Bunu yapan programcı da bu işe bakmıyor veya ayrılmış olabilir. Bu durumda kendinize güveneceksiniz. Çünkü sizin bir çalışmanız vardır. Bu amatörce de olsa sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Umarım bu sitede eklediğim dosya ve bilgiler, kullanıcılara ve ziyaretçilere yararlı olur. Saygılarımla... İdris SERDAR

You may also like...

Bir yanıt yazın